Sabiedriskā organizācija “Vieglās aviācijas klubs “Spārni””
Hronika
Raksti
Bildes
Lidvietas
Saites
Kontakti
Par mums
Veikals

 

18. maijs.  Jūrkalnes debesu Maratons, jeb svētdienas lidojumu kokteilis. Bildes!

Bija agrs un slapjš svētdienas rīts, kad lielākā daļa no Spārnu biedriem āva kājas un leca dzelžotajos rumakos, lai dotos uz tālīno Jūrkalnes apriņķi cauri trejdeviņiem Latvju pauguriem un līdzenumiem, pāri upēm un garām modrajiem kārtības sargiem, kas ceļmalās ķerstīja ļaunos ātruma pārsniedzējus. Tas bija maratonu rīts - daži Rīgā gatavojās skriet, daži diet, taču arī mēs negrasījāmies laiku zemē šķiest, tādēļ uz Jūrkalni devāmies skriet :)

Pirmie gaiļi vēl nebija nodziedājuši 35 dziesmu, kad mūsu uzkarsušie dzelzs rumaki, jau spārdīja Jūrkalnes apriņķa "Zaķu" dzimtas zemi. Mūsu acīm pavērās jūrja, kuras malā savus ceļotāju saiņus bija izlikuši dažādu tautību bāleliņi. Dievji tobrīd nebija vēlīgi, tādēļ nācās gaidīt - gaidīt, kad varēs sākties Jūrkalnes debesu Maratons. Drīz lietus pierima, sāka pūst Ziemelis un Rietumis un pirmie drošsirži jau leca savos spārnotajos zirgos, lai trauktos Jūrkalnes debesīs. Redzot drošsiržu nepārprotamo sniegumu, bāleliņi sarosījās un traucās tiem līdz Jūrkalnes debesīs. Maratons bija sācies!

Vēju apseglot nebija viegli. Vēju pavēlnieks spēlēja ar mums nejaukus jokus - pūta šķībi, pūta greizi, brīžiem vējš pazuda vispār. Bet bāleliņi bija nepielaužami. Tuvāk vakaram vējš saprata, ka mūsu ticība ir kā visstiprākais zobina tērauds un ļāvās mūsu savaldīšanai. Tie bija neaizmirstami tāli, patīkami līgani, un galvenais ilgi, jo ilgi lidojumi. Aplidojām Jūrkalnes debesis līdz spēku izsīkumam. Līdz ar pirmajām vālodžu dziesmām metām mieru, jo visi bija pārguruši un alka pēc kārtīga cepeša un brandavīna. Maratons bija izdevies!

Raksta projekta autors:

Sers Rūperts fon Dimiņš

 


 

 

 

 

 

 

 

 

PULS.LV Professional statistical system
Top.LV

 

paraplāns, paraglider, paraplan, paragleiter, paragliding, drachen, parapente, paragliding in Latvia, sex, drugs, rock'n'roll, Elvis Presley, xxx, vario, harness, Pamela Anderson, Adrenalīns, adrenalins, Parabalt, ridge soaring, thermals, thermaling